RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - FERIE 2014

Tegoroczne ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Dobryniu Dużym rozpoczęto bardzo aktywnie, bowiem już pierwszego dnia ferii przeprowadzono Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego realizując obszar nr 8 Akcji „Ćwiczyć każdy może” w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

Celem turnieju było aktywne spędzanie czasu wolnego w gronie rodziny oraz popularyzacja gry w tenisa stołowego.

Warunkiem uczestnictwa w Turnieju było zgłoszenie „Drużyny rodzinnej” składającej się z rodzica i dziecka. Partie meczowe rozgrywano według przepisów tenisa stołowego w grach deblowych, z podziałem dzieci na dwie kategorie wiekowe tj., klasy IV i młodsi plus ich rodzice oraz klasy V-VI wraz z rodzicami. Turniej rozgrywano system „do dwóch przegranych”.

Na zwycięzców obu kategorii czekały pamiątkowe medale i dyplomy, zaś nagrodą główną był Puchar Dyrektora Szkoły.

Na Turniej zgłosiło się czternaście drużyn rodzinnych. Po bardzo długiej i często bardzo wyrównanej walce wyłoniono zwycięzców.

Rodzina Korycińskich w składzie Filip i mama Monika wygrali wszystkie mecze zdobyli najważniejsze trofeum – Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym.

Medalami nagrodzono następujące drużyny rodzinne:

w kategorii uczniów klas IV i młodsi z rodzicami:

I m-ce p. Marczakowie Izbela i tata Jarosław

II m-ce p. Korycińscy Miłosz, Zofia i mama Monika

III m-ce p. Pyndrykowie Mateusz i tata Piotr

w kategorii uczniów klas V-VI z rodzicami:

I m-ce p. Korycińscy Filip i mama Monika

II m-ce p. Marczakowie Marcin i tata Jarosław

III m-ce p. Tarucowie Kajetan i mama Barbara

Za uczestnictwo każdy młody zawodnik otrzymał plan lekcji i słodki upominek. Po Turnieju wszyscy uczestnicy udali się na słodki poczęstunek.

Inicjatorem Turniej oraz sędzią głównym była pani Marzena Niedźwiedź - nauczyciel wychowania fizycznego w tejże szkole.

Wszystkie nagrody ufundowała Pani Dyrektor Jolanta Jóźwik.

Wpis dodany: 30 Styczeń 2014