Album: Wycieczka edukacyjna do Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej

W piątek 16 września 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym pod opieką nauczycieli pani Barbary Taruc i pana Tomasza Wojcieszuka udali się na wycieczkę edukacyjną do miejscowości Bielany-Wąsy.

Pierwszym punktem programu była żywa lekcja historii w  Podlaskim Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej.

Zbiory muzeum to przede wszystkim pojazdy i broń wojskowa z czasów II wojny światowej oraz z okresu PRL - czołgi, transportery opancerzone, wojskowe pojazdy inżynieryjne, działa, broń strzelecka, śmigłowiec Mi-2 i sprzęt radiolokacyjny. Uczestnicy obejrzeli trzy stałe wystawy tematyczne: pojazdów wojskowych, broni strzeleckiej oraz łączności.

Pan mgr inż. Mariusz Murawski – dyrektor i twórca obiektu, w barwny i ciekawy sposób przedstawił historię oraz parametry poszczególnych eksponatów. Kolejnym punktem programu był przejazd wojskowym samochodem ciężarowym KrAZ-255 na specjalnie przygotowanym terenie. Ta nietypowa atrakcja dostarczyła sporą dawkę niezapomnianych emocji. Następnie uczniowie mogli posilić się kiełbaskami pieczonymi na ognisku, po czym ruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka przyczyniła się do integracji zespołów klasowych, a także poszerzenia wiedzy historycznej naszych uczniów, dostarczając im wielu wrażeń i pozytywnych przeżyć.

Album dodany: 17 Wrzesień 2022
Parafia Malowa Góra

Szkoła Podstawowa w Dobryniu
Odwiedzin: 124264
Projekt i wykonanie: Orange Computers