Album: Pasowanie na czytelnika.


Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość,
a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klasy I,
które odbyło się 11 lutego 2021 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym
było dla nich ogromnym przeżyciem.Odwiedziny w bibliotece  zaczęły się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy, zakładki do książek oraz elementarze do ćwiczeń nauki czytania.

Album dodany: 14 Luty 2021
Parafia Malowa Góra

Szkoła Podstawowa w Dobryniu
Odwiedzin: 109376
Projekt i wykonanie: Orange Computers