Album: Uwaga Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym

 

Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie

  Zawieszenie zajęć to dla nas wszystkich nowa sytuacja, która wymaga rozwagi, odpowiedzialności, nowych rozwiązań i pomysłów.

Uczniowie!

Nie traktujcie tego czasu, jako wolnego. Nie spędzajcie większości dnia przed komputerem. Zaplanujcie swój rozkład dnia na: bezpieczne i aktywne zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu dla zachowania zdrowia i wzmocnienia odporności; umiejętnie wykorzystujcie materiały edukacyjne przygotowywane przez nauczycieli; nie zapomnijcie o czytaniu lektur lub ciekawych książek; możecie także korzystać z zasobów internetowych, programów edukacyjnych.

 

Rodzice!

Wspierajcie dzieci w nauce, która obecnie przybrała inną formę niż dotychczas. Zachęcajcie dzieci do samodzielnej nauki, do czytania książek, oglądania filmów edukacyjnych.

Wykorzystajcie ten czas na budowanie relacji z dziećmi: porozmawiajcie, zagrajcie wspólnie w jakąś grę, przystąpcie do wspólnych porządków lub prac domowych, obejrzyjcie wartościowy film, poczytajcie wspólnie książkę, nauczcie dzieci gotować, szyć, majsterkować. Pokażcie w ten sposób swoim dzieciom, że każda chwila wspólnie spędzona może być wspaniałą przygodą.

Sprawdźcie ponadto, czy na pewno komputer, którego używa dziecko posiada aktualny program antywirusowy.  

Nie zapomnijcie o rygorystycznym przestrzeganiu w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.


Serdecznie pozdrawiamy

Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym

 

Album dodany: 19 Marzec 2020
Parafia Malowa Góra

Szkoła Podstawowa w Dobryniu
Odwiedzin: 103145
Projekt i wykonanie: Orange Computers