Album: Koncert dla Niepodległej w Dobryniu Dużym

10 listopada mieszkańcy Dobrynia Dużego i Dobryń Kolonii, władze gminy Zalesie oraz zaproszeni goście zgromadzili się na uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości  przez Polskę.

Rozpoczęła ją uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą w kaplicy w Dobryniu Dużym koncelebrowali księża z Parafii Przemienienia Pańskiego w Malowej Górze ks. Z. Hawryluk i ks. P. Zasuwik. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na plac przy świetlicy wiejskiej, gdzie delegacje złożyły kwiaty przed pamiątkową tablicą. Kolejnym punktem programu był Koncert dla Niepodległej, który rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie  głos zabrał p. Jan Sikora wójt gminy Zalesie, który w swoim wystąpieniu podkreślił wielką wartość jaką jest wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Po czym goście wysłuchali okolicznościowej prelekcji Tomasza Wojcieszuka. Tego wieczoru na scenie zaprezentowali się najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym w piosence "Jestem Polką i Polakiem", uczniowie kl. VI-VIII i absolwenci w montażu słowno-muzycznym, Zespół Śpiewaczy Ludowych "Dobrynianki" oraz Studenci z Kapucyńsko-Oazowej Szkoły Animatora. 

Na uroczystości gościli między innymi: p. J. Sikora wójt Gminy Zalesie, p. T. Szewczyk z-ca wójta Gminy Zalesie, p. W. Szymanek przewodniczący Rady Gminy Zalesie, p. Z. Lustyk z-ca przewodniczącego Rady Gminy Zalesie, ks. Z. Hawryluk proboszcz Parafii w Malowej Górze, p. J. Jóźwik Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym, Zarząd oraz druhowie OSP w Dobryniu Dużym oraz Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miejscowości Dobryń Duży.

Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, który dla wszystkich przygotowała Rada Rodziców.

Album dodany: 12 Listopad 2019
Parafia Malowa Góra

Szkoła Podstawowa w Dobryniu
Odwiedzin: 103145
Projekt i wykonanie: Orange Computers