Album: Wycieczka do Ciechanowca i Korycin

Dnia 19.09.2019 r. uczniowie naszej szko??y wziÄ?li udzia?? w wycieczce edukacyjnej do Ciechanowca i Korycin. Pierwszym punktem programu by??o zwiedzanie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu wraz z pa??acem hr. Starze??skich (wybudowanym w II po??owie XIX wieku). Uczniowie zwiedzili oficynÄ?, wozowniÄ?, lamus oraz czynny m??yn wodny. W??ród wielu ekspozycji, na uwagÄ? zas??u??y??y zbiory Muzeum Pisanki (jedyne w Polsce) z kolekcjÄ? 2203 okazów z ca??ego ??wiata. Du??Ä? ciekawo??Ä? wzbudzi??y drewniane chaty kryte strzechÄ?, których wnÄ?trza sprawia??y wra??enie jakby nadal by??y zamieszkane.

Kolejnym punktem wycieczki by?? Podlaski Ogród Botaniczny w Korycinach, w którym uczniowie rozpoznawali ro??liny i uczyli siÄ? o ich w??a??ciwo??ciach. Tam te?? odby??a siÄ? przerwa obiadowa w karczmie w "Zio??owym ZakÄ?tku". Ponadto uczniowie wziÄ?li udzia?? w warsztatach - w??asnorÄ?cznie wykonali mieszanki herbat z zió?? wyhodowanych w ogrodzie. Czas wolny przeznaczony by?? na spacer po zagrodzie ze zwierzÄ?tami, zabawÄ? na sianie w stodole oraz zakupy pamiÄ?tek.

Ostatnim punktem wycieczki by??a ??w. Góra Grabarka- najs??ynniejsze w Polsce miejsce kultu religijnego wyznawców prawos??awia. WycieczkÄ? nale??y zaliczyÄ? do udanych mimo deszczowych figli, które p??ata??a nam pogoda. DziÄ?ki udzia??owi w niej poszerzyli??my wiedzÄ? z zakresu historii, botaniki oraz etnografii.

Album dodany: 23 Wrzesień 2019