Album: ??WIATOWY DZIE?? ??YCZLIWO??CI I POZDROWIE??

U??miech, ciep??e s??owo, krótkie pozdrowienie - wystarczy przecie?? tak niewiele, by wokó?? ??y??o siÄ? wszystkim rado??niej. O tych w??a??nie prostych gestach i magicznych s??owach przypominali 21 listopada, w dniu ??wiatowego Dnia ??yczliwo??ci i Pozdrowie??, cz??onkowie SamorzÄ?du Uczniowskiego Szko??y Podstawowej w Dobryniu Du??ym.

Tego dnia niezwykle uprzejmie witali oni w drzwiach szko??y uczniów, nauczycieli oraz pracowników obs??ugi. Rozdawali „bu??ki”, które mia??y przypominaÄ? wszystkim o okazywaniu sobie serdeczno??ci. Na drzwiach sal przypiÄ?te zosta??y wizytówki z cytatami, sentencjami o ??yczliwo??ci, u??miechu, tworzÄ?c AlejÄ? ??yczliwo??ci.

Uczniowie wziÄ?li udzia?? w zajÄ?ciach ,,Co to znaczy byÄ? ??yczliwym?”. Uczyli siÄ? mówienia dobrych rzeczy pod czyim?? adresem, udzielania pochwa??, komplementów, a tak??e przyjmowania postawy otwartej w kontaktach miÄ?dzyludzkich.

Uwie??czeniem Dnia ??yczliwo??ci by?? wybór Króla i Królowej  ??yczliwo??ci. ZwyciÄ?zcami zostali uczniowie kl. VII - Mateusz Oto??enko i Sylwia Witek. Para królewska zosta??a uhonorowana pamiÄ?tkowymi szarfami oraz ukoronowana przez paniÄ? dyrektor pamiÄ?tkowymi szarfami.

PamiÄ?tajmy, ??e „??yczliwo??Ä? jest jak bumerang, zawsze powraca”.
Mi??o spÄ?dzony dzie?? pozostanie w sercach uczniów, którzy zapamiÄ?tajÄ?, ??e warto byÄ? ??yczliwym na co dzie??, nie tylko od ??wiÄ?ta.

Album dodany: 22 Listopad 2017