Album: Rajd rowerowy

Dn. 17.06.2013 r. uczniowie klas 5 i 6 Szko??y Podstawowej w Dobryniu Du??ym pod opiekÄ? pani Gra??yny Olchowik i pani Barbary Taruc, wyruszyli na rajd rowerowy. Trasa rajdu prowadzi??a z Dobrynia Du??ego przez Nowosió??ki do Malowej Góry, nastÄ?pnie do Nepli i Krzyczewa oraz trasÄ? przez Mokrany do Dobrynia Du??ego.

By??a to ??wietna okazja aby poobserwowaÄ? piÄ?kno otaczajÄ?cej przyrody, ptaki ??yjÄ?ce na rozlewiskach rzeki Krzny, a tak??e poznaÄ? fakty historyczne z dziejów okolicznych miejscowo??ci. Nasz pierwszy przerywnik w podró??y uatrakcyjni??a wizyta w Malowej Górze u pana Leona Szabluka - twórcy ludowego i pisarza. Pan Szabluk opowiedzia?? nam o historii, ciÄ???kiej pracy na roli i obrzÄ?dowo??ci dawnej wsi. Pokaza?? nam swoje rze??by i zdjÄ?cia z dawnych lat.

Wizyta w Neplach zaowocowa??a obejrzeniem zabytkowego ko??cio??a z 1769 r. o którym opowiedzia?? nam proboszcz tamtejszej parafii oraz parku. Po krótkim relaksie na placu zabaw wyruszyli??my do Krzyczewa.

Tu obejrzeli??my zabytkowy drewniany ko??ció??ek stojÄ?cy nad brzegiem granicznej rzeki Bug. NastÄ?pnie, trasÄ? przez Mokrany dotarli??my do Dobrynia Du??ego.

Album dodany: 22 Czerwiec 2013