Album: Dzie?? Pieczonego Ziemniaka w Szkole Podstawowej w Dobryniu Du??ym

5.10.2011 r. we wspó??pracy z RadÄ? Rodziców oraz Stowarzyszeniem na Rzecz rozwoju Wsi zorganizowali??my w formie warsztatowej Dzie?? Pieczonego Ziemniaka.

Na poczÄ?tek, wys??uchali??my ciekawej pogadanki na temat historii ziemniaka. Potem pojechali??my gimbusem na obiekt sportowy, gdzie wspólnie z rodzicami, uczniowie przygotowywali ró??ne potrawy z ziemniaków. Po degustacji potraw odby?? siÄ?, dru??ynowy, quiz ze znajomo??ci historii ziemniaka. Posileni potrawami, udali??my siÄ? na boisko, gdzie w??ród gorÄ?cego dopingu, dru??yny rywalizowa??y ze sobÄ? w konkurencjach:

- wy??cigi w sadzeniu i zbieraniu ziemniaków

- rzut ziemniakiem do celu

- sztafeta ziemniaczana

- wy??cigi z ziemniakiem na rakietce

Rozgrzani rywalizacjÄ?, udali??my siÄ? na konkurs plastyczny. Skosztowali??my te?? ziemniaków pieczonych w ognisku. Na koniec ka??dy uczestnik otrzyma?? pamiÄ?tkowy dyplom i batonik. Nagrodzono zwyciÄ?zców poszczególnych konkurencji. U??miechniÄ?ci wrócili??my do szko??y.

Album dodany: 06 Październik 2011