Album: Obchody Dnia Bohater??w-Obro??c??w Ojczyzny

19 wrze??nia mieszka??cy Dobrynia Du??ego i Dobry?? Kolonii, w??adze gminy Zalesie oraz zaproszeni go??cie zgromadzili si? na uroczysto??ci po??wieconej Bohaterskim Obro??com Ojczyzny.

Rozpocz???a j? uroczysta Msza ??wi?ta w intencji Obro??ców Ojczyzny, któr? w kaplicy w Dobryniu Du??ym sprawowa?? ks. P. Zasuwik z Parafii Przemienienia Pa??skiego w Malowej Górze. Nast?pnie wszyscy uczestnicy uroczysto??ci z udzia??em pocztów flagowych i sztandarowych udali si? na plac przy ??wietlicy wiejskiej, gdzie przy pomniku Pami?ci p. Tomasz Wojcieszuk odczyta?? Apel Poleg??ych.

Kwiaty z??o??y??a p. Jolanta Jó??wik Dyrektor Szko??y Podstawowej w Dobryniu Du??ym wraz z nauczycielami, Rada Rodziców i uczniowie oraz delegacja Ochotniczej Stra??y Po??arnej w Dobryniu Du??ym. Pami?? Obro??ców Ojczyzny uczczono minut? ciszy. Nast?pnie zebrani udali si? do ??wietlicy, aby wys??ucha? prelekcji p. Tomasza Wojcieszuka na temat walk w obronie ojczyzny. Kolejnym punktem uroczysto??ci by??a cz???? artystyczna. Tego dnia na scenie zaprezentowali si? uczniowie kl. V-VIII Szko??y Podstawowej w Dobryniu Du??ym w monta??u s??owno-muzycznym oraz Zespó?? ??piewaczy Ludowych "Dobrynianki". Uczestnicy uroczysto??ci wspólnie ??piewali utwory patriotyczne, pie??ni partyzanckie i ??o??nierskie, mo??na by??o równie?? us??ysze? znane utwory C. K. Norwida, K.K.Baczy??skiego, W. Broniewskiego oraz autorskie wiersze p.Urszuli Jaworskiej. Nast?pnie  g??os zabra?? p. Tomasz Szewczyk z-ca wójta gminy Zalesie oraz p. Jolanta Jó??wik Dyrektor Szko??y Podstawowej w Dobryniu Du??ym, którzy w swoim wyst?pieniu podkre??lali wielk? warto??? jak? jest wolno??? i niepodleg??o??? naszego kraju.

Na uroczysto??ci go??cili mi?dzy innymi: p. T. Szewczyk z-ca wójta Gminy Zalesie, p. A. Markowski i P. Wolski radni Gminy Zalesie, p. S. ?ukaszuk i p. P. Wolski – So??tysowie wsi Dobry?? Du??y i Dobry?? Kolonia, ks. P. Zasuwik wikary Parafii w Malowej Górze, cz??onkinie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miejscowo??ci Dobry?? Du??y, Zespó?? ??piewaczy Dobrynianki, p. J. Jó??wik Dyrektor Szko??y Podstawowej w Dobryniu Du??ym, Zarz?d oraz druhowie OSP w Dobryniu Du??ym.

Uroczysto??? zako??czy??o wspólne od??piewanie „Roty” i pocz?stunek, przygotowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miejscowo??ci Dobry?? Du??y.

Album dodany: 21 Wrzesień 2021