Album: Rocznica Zbrodni Katy??skiej i Katastrofy Smole??skiej

Dn. 13.04.2011 r. w Szkole Podstawowej w Dobryniu Du??ym odby??y siÄ? obchody 71. Rocznicy zbrodni katy??skiej i I rocznicy katastrofy smole??skiej. Uroczysto??Ä? rozpoczÄ???a przemówieniem Dyrektor szko??y Jolanta Jó??wik, która powita??a przyby??ych go??ci i uczestników podkre??lajÄ?c, jak wa??nÄ? lekcjÄ? historii i patriotyzmu jest ta uroczysto??Ä? dla kilku pokole?? mieszka??ców.

Odby??a siÄ? czÄ???Ä? artystyczna wykonana przez uczniów naszej szko??y. Uzupe??nieniem wystÄ?pu uczniów by??a wiÄ?zanka pie??ni patriotycznych w wykonaniu Zespo??u ??piewaczego \"Dobrynianki\".

Potem uroczysto??Ä? przenios??a siÄ? na plac przyszkolny, gdzie ods??oniÄ?to tabliczki upamiÄ?tniajÄ?ce oficerów pomordowanych w Katyniu oraz ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Odczytano nazwiska ofiar i zapalono znicze pamiÄ?ci. NastÄ?pnie Proboszcz Parafii Malowa Góra ks. Zbigniew Hawryluk odmówi?? modlitwÄ? za ofiary.

Album dodany: 06 Maj 2011